kes me oleme?
Meie ei ole keegi muu kui sinu hea ronimissõber kõrvalrajalt! Me oleme vabatahtlikud ronijad, kes soovivad kaasa aidata ronimisspordi arendamisele Eestis. Ühel on ühed huvid teisel teised. Näiteks Nadja soovib, et Eesti oleks esindatud IFSC võistlustel, Kristiina soovib, et treenerid saaksid teha omale treenerikutseid ja selle kaudu anda paremaid trenne, Rasmus soovib, et meil oleksid võistlused juba ette teada, et igaüks, kes soovib võistlustel käia saaks paremini oma treeninguid planeerida, Taavi tahab, et inimesed oskaksid ohutult ja iseseisvalt õues ronida. Mida soovid Sina?

missioon
Ronimisliit on ronimissporti harrastavate inimeste ühise tegevuse katusorganisatsiooniks. Edendame ja populariseerime ronimissporti Eestis. Kasvatame ronimishuviliste kogukonda ja edendame sportronimist nii sise- kui ka välistingimustes üle kogu Eesti. Viime Eestimaa ronimisspordi maailmaklassi nii sportlikus kui ka organisatoorses mõttes. Oleme keskkonnahoiu ja kestliku maailmavaate propageerija ja edasikandja.
Juhatus
Ronimisliidu struktuur
Ronimisliidu kõrgeim otsustusorgan on Üldkoosolek, kus liidu liikmetel on kõige suurem võim – just nemad saavad otsustada põhikirja muudatuste, juhatuse valimise ja organisatsiooni suuna üle. Juhatus, mis koosneb seitsmest liikmest ja valiti 2024. aasta kevadel Ronimisliidu liikmete poolt, vastutab igapäevase juhtimise eest. Juhatus tegutseb kõigi liikmete huvides ning järgib mittetulundusühingute seadust. Kõik otsused tehakse hääletusega, mis tähendab, et mitte ühelgi juhatuse liikmel ei ole üksikotsustusõigust – igas küsimuses peab toimuma kollektiivne arutelu ja hääletamine.
2024-2026 Ronimisliidu juhatusse kuuluvad: Nadežda Bolšakova (spordijuht), Liisi Kasuk (finantsjuht), Veronica Luidalepp (juhatuse esimees), Keit Nurga (sportlaste esindaja), Rene Ollino (hindamiskomisjoni esimees), Kristiina Toots (ERLi esindaja – president), Roland Zamfir (rajameistrite esindaja).
Töörühmad
Töörühm ehk kamp ronijaid, kellel on ühine missioon
📢 Meedia ja kommunikatsioon
Meedia ja kommunikatsioonitöörühm kujundab ronimisspordi avalikku kuvandit, jagades olulisi uudiseid, sündmusi ja saavutusi nii sotsiaalmeedias kui ka traditsioonilistes kanalites. Töörühma liikmed saavad võimaluse luua pressiteateid, kirjutada artikleid ja suhelda meediaga, et jõuda laiema publikuni. Lisaks saavad nad planeerida kommunikatsioonitegevusi, hoida koduleht korras ja hoolitseda regulaarsete uudiskirjade eest.
meedia@ronimisliit.ee
🎯 Rajakeeramine
Rajakeeramise töörühm keskendub rajameistrite kogukonna arendamisele. Siin saab kaasa rääkida rajakeeramise strateegiate loomisel, rahvusvaheliste võimaluste vahendamisel ja potentsiaalselt kutse andmise süsteemi väljatöötamisel. Samuti on võimalus algatada projekte ja töötubasid, mis tõstavad rajakeeramise kvaliteeti ja mitmekesisust.
roland@ronimisliit.ee
🩺 Tervis ja spordikaitstus
Selle töörühma fookuses on ronijate füüsiline ja vaimne heaolu. Teemadena on esikohal vigastuste ennetamine, tasakaalustatud toitumine ja teadlikkuse tõstmine Red-S sündroomist. Lisaks tegeleb töörühm väärkohtlemise ennetamise ja antidopingu põhimõtete järgimisega, et tagada turvaline ja toetav keskkond kõikidele sportlastele.
kristiina@ronimisliit.ee
🤝 Pararonimine
Pararonimise töörühm keskendub kaasava ja toetava keskkonna loomisele, kus parasportlased, lapsed ja noored saaksid ronimisspordis areneda. Siin saab osaleda instruktorite ja rajameistrite koolitamisel ning strateegiliste arengusuundade kujundamisel. Lisaks on võimalik panustada rahvusvahelistesse ja kohalikes projektidesse, et pararonimine jõuaks rohkemate inimesteni.
pararonimine@ronimisliit.ee
⚖️ Reeglid ja ohutus
Reeglite ja ohutuse töörühm tegeleb ronimisspordi regulatsioonide ajakohastamise ning turvalise ronimiskeskkonna tagamisega. Töö hõlmab nii üld- ja võistlusreeglite ülevaatamist kui ka kohtunike koolitamist ja edetabelite juhendite koostamist, et tagada õiglane ja professionaalne võistluskeskkond. Samuti arendatakse õnnetusjuhtumite arvestuse süsteemi, täiendatakse julgestuskaarte ning luuakse teadlikkust suurendavaid materjale, et edendada ohutuskultuuri.
veronica@ronimisliit.ee
🚸 Liikumisharrastus
Liikumisharrastuse töörühm töötab selle nimel, et ronimine jõuaks rohkemate laste, noorte ja täiskasvanuteni. Tegevusteks on vajaduste kaardistamine, koostöö koolide liikumisõpetajatega ning spordiala populariseerimine laiemalt. Samuti on võimalus algatada ja läbi viia projekte, mis toovad ronimisse uusi harrastajaid.
liisi@ronimisliit.ee
🏆 Võistlused ja tippsport
Võistluste ja tippspordi töörühm tegeleb ronimisvõistluste sujuva korraldamise ning koondise toetamise ja arendamisega. Töö hõlmab nii võistluste ja võistlussimulatsioonide planeerimist kui ka sportlastele parimate tingimuste loomist. Lisaks panustatakse toetuste taotlemisse, võistlusreiside korraldamisse ja strateegilisse arengusse, et tagada sportlaste pikaajaline edu ja Eesti ronimisspordi jätkusuutlik kasv.
koondis@ronimisliit.ee
📚 Treenerid ja koolitused
Treenerite töörühm loob vundamendi meie sportlaste arengule, hoolitsedes treenerite koolituste, materjalide täiendamise ja koolituskalendri loomise eest. Töö hõlmab ka vajaduste kaardistamist ja koostööd hindamiskomisjoniga. Samuti on võimalus algatada projekte, mis toetavad treenerite ja sportlaste pidevat arengut.
rene@ronimisliit.ee
VÕTA MEIEGA ÜHENDUST
Kas sul tekkis küsimusi-mõtteid-ideid? Kirjuta meile ja räägime edasi! Ootame oma vabatahtlikku meeskonda alati juurde abikäsi – kui sul on tunne, et sooviksid ka kaasa aidata, siis kindlasti anna märku!